Nieuws van Team Deskundigheidsbevordering

6 en 7 november is het eindelijk weer zover: een fysiek moduleweekend! Wel nog in aangepaste vorm. Dus: geen avondmodules, geen maaltijden en niet blijven slapen, maar wel weer op het Scoutcentrum in Veere, met bijbehorende gezelligheid!


Tijdens het moduleweekend worden er van elke leerlijn vier modules gegeven, zaterdagochtend, zaterdagmiddag, zondagochtend, en zondagmiddag. Leerlijn 1 is het meest geschikt voor beginnende leiding, leerlijn 2 voor leiding met iets meer ervaring. Wisselen tussen leerlijnen is i.v.m de bubbels NIET toegestaan! Het aanbod is als volgt:


 

Leerlijn 1

Leerlijn 2

Zaterdag
9:30 – 12:00

Module 1:
Spelvisie en spelaanbod

Module 11:
Evalueren

Zaterdag                         13:00 – 17:00

Module 9:
Presenteren en uitleggen van activiteiten

Module 12:
Gespreks- en overlegvaardigheden

Zondag
9:30 – 12:00

Module 6:
Programmeren

Module 10:
Gewenst gedrag

Zondag
13:00 – 17:00

Module 4:
Leeftijdseigen kenmerken

Module 7:
Motivatietechnieken en
groepsprocessen

 

De uitnodiging met meer informatie en de link voor inschrijven volgt komende week, wees er snel bij! Twee van de modules die tijdens het moduleweekend niet aan bod komen, zullen worden gegeven tijdens de 'workshopweek, onze test voor een hybride vorm tussen fysiek en online aanbod.


Workshops

In de week van 25 september t/m 1 oktober zullen er online workshops gegeven worden. Welke workshop op welke dag, hangt af van de inschrijvingen en de interesse. Heb jij dus een sterke voorkeur voor een workshop op een bepaalde dag, zorg dan vooral dat anderen zich ook voor die optie inschrijven!
2 oktober vindt er een fysieke workshopavond plaats, in Goes. Het aanbod op deze avond hangt ook weer af van de inschrijvingen.
Een aantal van de aangeboden workshops vindt alleen maar online plaats en een aantal alleen fysiek. Maar er zijn ook workshops die in beide varianten worden aangeboden. Je kunt dus kiezen voor  wat jouw voorkeur heeft!
Tijden: De workshops starten om 19.30 uur en duren tot ca. 22.00 uur
Kosten: Gratis voor online en €10,- voor een fysieke workshop

Inschrijven
Je kan je inschrijven door in te loggen in SOL en dan naar inschrijven trainingen te gaan of de volgende link te gebruiken:
https://sol.scouting.nl/as/form/37394/participant/new/
Inschrijven kan tot en met 19 september. Als er op 12 september nog niet genoeg inschrijvingen zijn, kan er besloten worden sommige workshops af te gelasten.
Vragen? Stuur een e-mail naar
tdb@scoutingzeeland.nl
Hieronder zie je het volledige aanbod:

1.      Intervisie Vertrouwenspersoon
Team: Vertrouwenspersoon Regio                                                        deelnemers: min. 4 max. 10
Vorm: Online                                                                                                  Datum: 1 okt

Tijdens deze intervisie komen we als vertrouwenspersonen bij elkaar en bespreken we waar jullie tegenaan lopen en jullie ideeën en tips om deze rol goed te vervullen in je groep. Natuurlijk gaan we ook aan de slag met een door jullie zelf ingebrachte casus.

2.      Module 8: Veiligheid
Team: Trainingsteam                                                                                   deelnemers: min. 5 max. 12
Vorm: Fysiek                                                                                                   Datum: 2 okt

De module Veiligheid gaat over het veilig werken binnen Scouting en vooral binnen je speltak. Bewustwording is daarbij heel belangrijk.
Tijdens de aangepaste moduleweekenden wordt deze niet aangeboden, dus dit is je kans hem alsnog te volgen.

3.      Module 5: Activiteitenwensen en spelideeën
Team: Trainingsteam                                                                                   deelnemers: min. 5 max. 12
Vorm: Online                                                                                                  Data: 28,29,30 sept

Deze module gaat over het opdoen van spelideeën en het betrekken van de jeugdleden bij het samenstellen van het programma.
Tijdens de aangepaste moduleweekenden wordt deze niet aangeboden, dus dit is je kans hem alsnog te volgen.

4.      Coachen en begeleiden
Team: Praktijkcoaches                                                                                deelnemers: min. 2 max. 30
Vorm: Fysiek                                                                                                   Datum: 2 okt

Sommigen dingen wil je niet leren met vallen en opstaan. Slechtnieuwsgesprekken voeren en feedback geven horen daar zeker bij. In deze workshop gaan we daarmee oefenen. Het beheersen van deze technieken is voor iedere vrijwilliger belangrijk en bovendien nodig voor het behalen van de kwalificatie van (bege)leiding, praktijkbegeleider en groepsbegeleider.

5.      Groepsbeleid
Team: Bestuurscoaches                                                                              deelnemers: min. 2 max. 12
Vorm: Online en fysiek                                                                               Data: 25,26,29,30 sept, 1,2 okt

Een goed meerjaren beleid voor een Scoutinggroep maken is niet eenvoudig. Van het betrekken van de kaderleden in het proces tot het omgaan met veranderende tijden. Hier bespreken we aan de hand van voorbeelden wat er allemaal in hoort te staan en wat niet en hoe je dit goed aanpakt.
Dit is een verdieping op de introductieavond NDLG, maar is ook los te volgen.

6.      Tradities en Rituelen
Team: Spelcoaches                                                                                       deelnemers: min. 4 max. 100
Vorm: Online                                                                                                  Data: 25 en 30 sept

Een spelcoachspreekuur: Dit keer staan tradities en rituelen centraal. Vliegen jullie ook over en komt Neptunus bij jullie langs op kamp. Is dat nog van deze tijd? We gaan samen in discussie.

7.      Tijd voor Avontuur
Team: Vinden En Binden                                                                            deelnemers: min. 4 max. 12
Vorm: Fysiek                                                                                                   Datum: 2 okt

Het succes en het voortbestaan van vrijwilligersorganisaties hangt af van de vraag of je voldoende goede vrijwilligers hebt. Deze workshop geeft je inzichten, tips en tools om vrijwilligers te vinden en te binden. Als je naar deze workshop komt maak je bovendien kans op de inzet van twee begeleiders die jullie groep gaan begeleiden bij het vinden en binden van vrijwilligers.

8.      Power up your game: Sociale Veiligheid
Team: Spelcoaches                                                                                       deelnemers: min. 4 max. 12
Vorm: Fysiek                                                                                                   Datum: 2 okt

Het Power Up Your Game -spel wordt alweer enkele jaren door de spelcoaches gebruikt. Tijdens dit spel kun je op een ongedwongen manier zien hoe de meningen binnen jouw team zijn verdeeld. Regelmatig komen er aanvullingen op het spel en de laatste aanvulling heeft betrekking op sociale veiligheid. Hoe gaan jullie er in je team mee om? Doen jullie genoeg om iedereen een veilige plek te geven? Ben je benieuwd geworden, schuif aan en we geven je meer uitleg over deze versie en de andere mogelijkheden. En natuurlijk gaan we het spel ook spelen!

9.      Free Publicity
Team: Team Media                                                                                       deelnemers: min. 4 max. 12
Vorm: Fysiek                                                                                                   Datum: 2 okt

Als groep wil je graag positief in het nieuws verschijnen. Maar hoe doe je dat? In deze workshop leer je van een verslaggeefster van Weekblad De Bode hoe je persberichten schrijft en hoe je de pers nieuwsgierig maakt om verslag te komen doen van de activiteiten van jouw Scoutinggroep.

10.   SOL voor Gegevensbeheerders en Penningmeesters
Team: TDB                                                                                                        deelnemers: min. 3 max. 10
Vorm: Online en fysiek                                                                               Data: 25 sept – 2 okt

Tijdens deze workshop gaan we actief aan de slag in Scouts Online, het administratieprogramma ontwikkeld door en voor scouts. Je leert o.a. leden in te schrijven, groepse-mails te versturen naar je leden, iemand anders in te schrijven voor een training en gebruik te maken van wat handige selecties. De workshop is niet alleen voor gegevensbeheerders en secretarissen, maar ook specifiek voor penningmeesters! Als penningmeester focus je op de contributie en factuurmodules. Twee workshops tegelijk, maar niet tegelijk te volgen door één deelnemer. Heb je iets specifieks wat je zou willen kunnen/leren, geef dat dan even per email door.


Neem je eigen laptop mee en check van te voren of je logingegevens werken.